Oddelek za klasično filologijo

Vabilo k sodelovanju pri 12. Grošljevem simpoziju

Z veseljem sporočamo, da bo Grošljev simpozij, dvanajsti po vrsti, organiziran tudi v letu 2021, seveda ob upoštevanju vseh varnostnih ukrepov, ki bodo veljali takrat. Potekal bo od torka, 1. junija 2021, do četrtka, 3. junija 2021, v Atriju ZRC SAZU. Če razmere ne bodo dopuščale fizičnega srečanja, se bodo referati preselili na splet. Srečanje, ki bo imelo za moto Sapfine verze »Pretresel je Eros mi čute ko burja, ki plane v hraste na gori«, bo posvečeno načinom, na katere so ljudje v starem veku doživljali, vrednotili, razlagali in umetniško obravnavali erotično ljubezen. K sodelovanju so vabljeni strokovnjaki s področij, ki jim je ta motiv blizu: klasični filologi, komparativisti, filozofi, zgodovinarji, umetnostni zgodovinarji, arheologi, sociologi, antropologi, muzikologi in drugi.

Zainteresirane predavatelje prosijo, da do nedelje, 10. januarja 2021, pošljejo prijavo dr. Nadi Grošelj (Društvo za antične in humanistične študije Slovenije na naslov: nada-marija.groselj@guest.arnes.si ali dr. Marjeti Šašel Kos (Inštitut za arheologijo ZRC SAZU, mkos@zrc-sazu.si).

Vabilo

Odpoved govorilnih ur