Aspects of Negation in English and Slovenian

Avtor: Gašper Ilc

Pričujoče delo obravnava pojav zanikanja z opisnega in protistavnega vidika na jezikovnem paru angleščina-slovenščina. Namenjeno je vsem tistim bralcem, ki jih zanimajo oblikoslovne, skladenjske in pomenoslovne prvine zanikanja. Osnovni namen tega dela je predstaviti in razčleniti tiste jezikovne lastnosti zanikanja, ki v jezikoslovni teoriji veljajo za jedrne (npr. nikalni izrazi, skladenjska izgradnja zanikanih izrazov, nikalni doseg, k nikalnosti usmerjeni izrazi), kot tudi tiste, ki veljajo za bolj obrobne (npr. nikalni idiomatični izrazi). Poseben poudarek je posvečen tudi jezikovno-specifičnim lastnostim, kot sta to rodilnik zanikanja in pleonastična zanikanja v slovenščini.

Leto izida: 2019

Zbirka: Razprave FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

23. 02. 2024