The History of Archaeology in the Western Balkans

Urednik: Martin Germ
Avtor: Predrag Novaković

Pričujoča knjiga je prenovljena in posodobljena različica monografije Historija arheologije u novim zemljama Jugoistočne Evrope, ki je prvotno izšla v Sarajevu v bosanskem jeziku. Posamezna poglavja v knjigi so posvečena sedmim novim državam, ki so nastale po razpadu Jugoslavije, in njihovim arheologijam, zadnje poglavje pa obravnava vprašanje 'jugoslovanske' arheologije. Vsako poglavje se začne s kratkim uvodom v geografijo, arheologijo in zgodovino obravnavane države. V angleški izdaji so uvodi poglavij razširjeni, da bi bralci, ki niso dobro seznanjeni z geografijo, arheologijo in zgodovino območja, bolje razumeli obravnavano temo. Glavni namen monografije je premislek o nastajanju arheologije v obravnavani regiji in zgodovinskih, družbenih ter kulturnih pogojih ustvarjanja njenega znanja.

Leto izida: 2021

Tip vezave: Trda vezava

Zbirka: Pontes academici

07. 05. 2024