Slovenska recepcija francoske književnosti od klasicizma do simbolizma

Avtor: Tone Smolej
Znanstvena monografija Toneta Smoleja se ukvarja s slovenskim sprejemom francoske književnosti od 17. do 19. stoletja, to pa tako, da so v ospredju izbrana dela desetih francoskih pisateljev, večinoma klasikov. V prvem delu knjige obravnava slovensko recepcijo Molièra, Corneilla in Racina. V drugem delu so raziskani Beaumarchaisovi vplivi na Linharta ter Rousseaujevi na Trdino, Stritarja in Cankarja. Avtorja zanima tudi slovenska recepcija Hugoja in Sueja, posebej pa velja poudariti njegovo študijo o Prešernovem Krstu pri Savici. Tretji del je posvečen književnosti med naturalizmom in simbolizmom. Podrobneje se ukvarja z vplivi Maupassanta in Goncourta, raziskuje pa tudi Baudelairove vplive na slovensko poezijo med obema vojnama. (Darja Pavlič)

Leto izida: 2018

Zbirka: Razprave FF

07. 06. - 08. 06. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

3. mednarodna konferenca doktorskih študentov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

05. 06. 2024

Okrogla miza: Kam gre naša šola?

04. 06. - 04. 07. 2024

Razstava: RARARA umetnice Tinkare Nemec Herkess

03. 06. 2024

Semantične in pragmatične lastnosti turškega diskurzivnega členka hani