Dmitrij Sičinava: Predavanji o novem korpusu vzhodnoslovanskih jezikov in ruskem primerniku

Oddelek za slavistiko Filozofske fakultete vabi na gostujoči predavanji dr. Dmitrija Sičinave (Univerza v Potsdamu).

Prvo predavanje z naslovom Zgodovina in raba primerniških oblik na po- v ruščini / Сравнительная степень на по- в русском языке, ее история и сочетаемость bo v sredo, 24. 5. 2023, ob 13. 50 v predavalnici 209c.  Predavanje bo v ruščini.

Drugo predavanje z naslovom Vseobdobijski korpus vzhodnoslovanskih jezikov: vključevanje jezikovne zgodovine v sodobne elektronske vire / Panchronic corpus for (East) Slavic: integrating historical and modern digital resources) bo v sredo, 24. 5. 2023, ob 16. uri, v sejni sobi Inštituta za slovenski jezik ZRC SAZU, Novi trg 2, 1. nadstropje, Ljubljana. Predavanje bo v angleščini.

Dr. Dmitrij Sičinava je raziskovalec na Univerzi v Potsdamu. Je eden od koordinatorjev Ruskega nacionalnega korpusa in avtor nastajajoče Korpusne slovnice ruskega jezika.