Dnevi enakosti spolov FF 2024: razstava Portreti mladih Turkinj

Vabimo vas na fotografsko razstavo Dagmar Nared, mlade raziskovalke na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo. Otvoritev razstave Portreti mladih Turkinj bo potekala 25. 3. 2024 ob 19. uri v avli Filozofske fakultete, v okviru Dnevov enakosti spolov FF.

Portreti mladih Turkinj sestavlja nabor dokumentarnih in eksperimentalnih fotografij, ki jih je avtorica ujela v času svojega etnografskega terena v Istanbulu med septembrom 2022 ter junijem 2023. Fotografirala je mlade Turkinje, ki si želijo zapustiti Turčijo, in utrinke njihovega feminističnega boja v vsakdanjem življenju. Fotografije prav tako vizualno ponazarjajo razloge za ter občutke ujetosti, s katerimi se soočajo Turkinje zaradi izziva pridobivanja vize za življenje v Evropi.