Karierni torek na Oddelku za geografijo Filozofske fakultete

Na Oddelku za geografijo Filozofske fakultete začenjajo z organizacijo kariernih torkov, kjer se bodo predstavili geografi in geografinje, ki uspešno delujejo na različnih področjih.

V torek, 22. 11. 2022, ob 18. uri bo v predavalnici 233 gost Tomaž Gorenc z Inštituta za zdravje in okolje.

Tomaž Gorenc je leta 2013 na Filozofski fakulteti (UL) zaključil dvopredmetni študij geografije in zgodovine z diplomskim delom Socialno-ekonomski dejavniki razvoja Angole. Po uspešno zaključenem strokovnem izpitu je karierno pot začel kot strokovni sodelavec in vodja projektov pri Mladinski zvezi Brez izgovora in kot asistent na Oddelku za geografijo Filozofske fakultete (UL).

Leta 2016 je ustanovil Inštitut za zdravje in okolje, ki ga vodi še danes. Zanimanje za povezovanje okoljskih tem z vidiki javnega zdravja ga je vodilo k doktorskemu študiju, kjer preučuje součinkovanje vročinskega stresa s socialno-ekonomskimi in zdravstvenimi dejavniki. Leta 2021 je pomagal pri ustanovitvi Impact Huba Ljubljana, kjer trenutno opravlja funkcijo vodje programov s področja trajnostnega razvoja.

Se vidimo.