Otvoritveni dogodek DES 2022: Iz leta v leto, iz generacije v generacijo

V torek, 8. marca 2022, ob 11. uri vabljeni na prvi dogodek Dnevov enakosti spolov (DES) 2022 na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani (FF UL): Iz leta v leto, iz generacije v generacijo.

8. marec, mednarodni dan žensk, bomo letos obeležile_i tako, da bomo na otvoritvenem dogodku v vidno polje postavile_i dela študentk naše fakultete, ki so se v svojih diplomskih in magistrskih delih ter doktorskih disertacijah na zavidljivi ravni in inovativno ukvarjale z vprašanji enakosti spolov. Na ta način nameravamo dati glas mlajšim generacijam, za katere upamo, da bodo pomembno prispevale k temu, da se bo glas žensk v prihodnosti bolj slišal, obenem pa tematike enakosti spolov razširjale tudi izven akademskega prostora.

Letošnje Dneve enakosti spolov FF bo odprla dekanja FF UL, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, izsledke iz svojih del pa bodo predstavile: Manca Rožman, Hana Barši Palmić, Larina Griessler, Eva Demšar in Nuša Ščuka. Dogodek bo moderirala prof. dr. Milica Antić Gaber.

Dogodek boste lahko spremljale_i preko Zoom povezave in v neposrednem prenosu prek Facebook strani FF UL.

Prijazno vabljene_i!