Poletna šola za dijakinje in dijake

Izbira študija je ena izmed večjih življenjskih odločitev in prelomnic, zato mora biti premišljena, vsekakor pa mora slediti željam, ciljem in tudi kariernim sanjam. Pozabiti ne smemo niti na to, da se je na izbrani študij treba tudi pravočasno prijaviti. Na Univerzi v Ljubljani (UL) za dijakinje in dijake pripravljajo poletno šolo, ki bo med ponedeljkom, 28. 8. 2023, in četrtkom, 31. 8. 2023, v prostorih rektorata UL, na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Predstavitev študija na Filozofski fakulteti UL bo potekala v četrtek, 31. 8. 2023, od 12. do 14. ure. Lepo vabljeni!

Na poletni šoli bodo dijakinje in dijaki s pomočjo Hollandovega vprašalnika poklicnih interesov, ki ga bodo pregledali skupaj s svetovalkami in svetovalci, lahko raziskali, v katerih poklicih bi bili na podlagi svojih interesov uspešni. Pogovorili se bodo lahko tudi s predstavnicami in predstavniki članic, fakultet in akademij UL.

Za prijavo na delavnice se morajo dijakinje in dijaki registrirati v portal UL POPR, na vsako izmed delavnic pa pravočasno prijaviti.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor