Šmitkov večer: O cirkusu in ostalih rečeh, ki jih je najti na obrobjih

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete vabi na 22. Šmitkov večer z naslovom O cirkusu in ostalih rečeh, ki jih je najti na obrobjih, ki bo potekal v torek, 28. 2. 2023, ob 18. uri (v predavalnici P3 na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo, Zavetiška 5). Jana Milovanović (Terra Vera) bo pripovedovala o svojih raziskavah na področju potujočih cirkuških skupnosti in sorodnih fenomenov, o etnografsko-poetičnem raziskovanju obmejnih prostorov in o svoji vlogi lokalne koordinatorke Migrantour – usposabljanju in podpori priseljencev za medkulturne vodnike po urbanih in ruralnih okoljih.

Pogovor bodo vodili asist. dr. Miha Kozorog ter študentki Enja Grabrijan in Manca Voje.

Pogovor bo fotografiran in predvidoma sneman.

Vabilo