Intenzivni program skupnega magistrskega programa KREOL

Med 26. junijem in 2. julijem 2022 je v Piranu potekal Intenzivni program drugostopenjskega programa KREOL s tematskim fokusom: Afekti, atmosfere in čustva v družbenem življenju, etnografski praksi in antropološki teoriji. Študentke in študenti vseh sedmih partnerskih univerz (Univerza na Dunaju, Univerza Lumière Lyon II, Irska nacionalna univerza Maynooth, Univerza Adama Mickiewicza, Poznan, Avtonomna univerza Barcelona, Univerza v Bernu, Univerza v Ljubljani) so predstavili izhodišča svojih magistrskih nalog, poslušali predavanja profesorjev iz sodelujočih univerz, se udeležili delavnic, širili svoja antropološka obzorja, spletli prijateljstva in nenazadnje uživali tudi med valovi. Intenzivni program je eden izmed osrednjih gradnikov programa KREOL in vsako leto poteka v državi ene izmed partnerskih univerz.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)