Motivi narodnih noš – ročno kolorirani monokromi (pozitivi na steklu)

Knjižnica Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete je bogatejša za zbirko pozitivov na steklu z motivi narodnih noš. Zbirka vsebuje 50 pozitivov na steklenih ploščah, na katerih prevladuje tematika ženske in/ali moške narodne noše ter Sinjske alke. Nekaj fotografij je domnevno iz Kongresa slovanskih narodnih noš v Ljubljani (september 1932). Gre za ročno kolorirane monokrome, ki so bili v izhodišču predvideni za javne projekcije (predavanja). Tovrstne fotografije so v našem prostoru prava redkost. V sodelovanju z Restavratorskim centrom NUK je bilo izvedeno čiščenje, izdelava ustreznih zaščitnih ovojev in škatle ter digitalizacija. Ogledni skenogrami so na voljo v zbirki Etnoinfolab.

27. 06. 2022

Študenta Filozofske fakultete Tanja Božić in Sašo Puljarević - prejemnika nagrade Mlado Pero

Fotografija: Voranc Vogel/Delo
23. 06. 2022