Nagrada dr. Ane Mayer Kansky za odmevno doktorsko delo za dr. Jakoba Lenardiča

Univerza v Ljubljani nagrade dr. Ane Mayer Kansky letos podeljuje prvič.

Dr. Jakob Lenardič bo za doktorsko delo z naslovom Skladenjsko-pomenska razčlemba srednjiških zgradb v tvorbeno-pretvorbeni slovnici prejel nagrado dr. Ane Mayer Kansky, ki jo podeljuje Univerza v Ljubljani. Nagrajeno delo na področju humanistike in izobraževanja je nastalo pod mentorstvom prof. dr. Gašperja Ilca. Nagrade bodo podelili 22. 6. 2023.

Iskrene čestitke!

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja