Obisk Egipta v sklopu projekta ISF Filozofske fakultete

Tekom srečanja z generalnim direktorjem Egiptovskega nacionalnega muzeja Alijem Abdelhalimom

Dr. Jan Ciglenečki (Oddelek za filozofijo) in Žiga Smolič (Oddelek za zgodovino) sta se v sklopu projekta ISF Filozofske fakultete tekom junija in julija 2023 mudila v Egiptu. Prvotni namen njunega obiska je zadeval mreženje z Univerzo Ain Shams v Kairu v okviru bodočih sodelovanj in trenutnega vzpostavljanja skupnega magistrskega in doktorskega programa med Univerzo v Ljubljani, Univerzo Ain Shams in Philipps univerzo v Marburgu.

Tekom svojega obiska sta se udeležila dveh konferenc in se srečala s številnimi posamezniki, raziskovalci in predstavniki institucij. Med drugim sta se sestala z Abdelhakimom Abdel Nasserjem, sinom nekdanjega egiptovskega predsednika Gamala Abdela Nasserja, generalnim direktorjem Egitovskega nacionalnega muzeja dr. Alijem Abdelhalimom, generalnim direktorjem Dokumentacijskega centra na Ministrstvu za turizem in antikvitete dr. Hishamom Elleithy-em, nekdanjim direktorjem Ministrstva za antikvitete in nekdanjim dekanom Fakultete za arheologijo na Univerzi Ain Shams dr. Mamdouhom Eldamaty-em, ambasadorjem RS v Egiptu Sašom Podlesnikom in drugimi.

Prof. dr. Dean Komel - intervju za Ars humano

Prof. dr. Dean Komel (foto: Igor Modic, Delo)

Portugalski jezik je ocean jezikov! / Língua portuguesa é um oceano de línguas!

5. maj je mednarodni dan portugalskega jezika in luzofonske kulture.

Prof. dr. Dean Komel - recenzija knjige

Knjiga v Paralelah smisla je na voljo v knjižnici Oddelka za filozofijo (foto: Ela Taniguchi).