Obisk veleposlanice Paname

Filozofsko fakulteto je v sredo, 5. 10. 2022, prvič obiskala veleposlanica Paname Nj. E. Yavel Francis Lanuza z namenom vzpostavitve prvih stikov in spoznavanju. Sprejel jo je prodekan izr. prof. dr. Sašo Jerše. V pogovoru sta obe strani izrazili interes za sodelovanje, predvsem na področju kulture in izobraževanja. Veleposlanica je sprejela povabilo prodekana, da Panama že letos sodeluje v okviru dogodkov Leta jezikov. Veleposlanica je nato nadaljevala pogovor s predstavnicami Kateder za španski jezik in književnost Oddelka za romanske jezike in književnosti. V pogovoru so se posvetili predvsem možnostim za različne oblike sodelovanja. Želja Kateder za španski jezik in književnost je vzpostaviti več stikov in sodelovanja z latinskoameriškimi državami.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.