Pri Založbi Avstrijske Akademije Znanosti izšla prva knjiga Sabine Cveček, alumne OEiKA

Decembra 2022 je izšla knjiga "Çukuriçi Höyük 4: Gospodinjsko gospodarstvo v egejski zgodnji bronasti dobi" / Çukuriçi Höyük 4: Household Economics in the Early Bronze Age Aegean. Ta interdisciplinarna raziskava je nastala z vključitvijo kulturne antropologinje – Sabine Cveček, alumne Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete (2012) – v raziskovalno skupino prazgodovinskih arheologov na Avstrijskem arheološkem inštitutu na Dunaju. Sabina Cveček uporablja metode zgodovinske antropologije za obravnavanje ključnih vprašanj pri razpravljanju družbeno-politične organizacije na začetku bronaste dobe na dveh prazgodovinskih gomilah, in sicer Çukuriçi Höyük v zahodni Anatoliji (Turčija) in Platie Magoule Zarkou v Tesaliji (Grčija).

E-knjiga je dosegljiva na tej povezavi.

Vabljeni k branju!

Sing-a-Vision: izzivi so končani, spomini posejani

Uvodni govor dekanje na zaključni prireditvi Sing-a-Vision

Bilateralno srečanje zagrebškega in ljubljanskega oddelka za geografijo