Priznanji Republike Indije za doc. dr. Nino Petek in doc. dr. Luko Repanška

Prejeto priznanje

Doc. dr. Nina Petek z Oddelka za filozofijo in doc. dr. Luka Repanšek z Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje sta 18. 4. 2023 prejela priznanji Republike Indije za delo na področju raziskovanja sanskrta in indijskih filozofij.

Doc. dr. Nina Petek je priznanje prejela za dvojezično monografijo Zapuščina miru in resnice: študije o življenju in delu Mahatme Gandhija, doc. dr. Luka Repanšek pa za Učbenik klasičnega sanskrta: glasoslovje, oblikoslovje, besedotvorje in elementi skladnje. Obe knjigi sta izšli pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete.

Iskrene čestitke!

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike