Prostor za tolmačenje na daljavo

Otvoritev novega studia

V kleti Filozofske fakultete smo otvorili tako imenovani »Studio«, v katerem bodo tolmači, ki jih izobražujemo na Filozofski fakulteti, izvajali tolmačenje na daljavo. Tovrstni način tolmačenja je v času epidemije postal del običajne prakse tolmačenja in se bo ohranil tudi v prihodnje. Prostor bo zaživel prav v času predsedovanja Slovenije Svetu Evropske unije, ko bo veliko potreb po zagotovitvi ustreznega akustičnega in tehnično opremljenega prostora za tolmačenje.

Studio bo na voljo zaposlenim na Filozofski fakulteti tudi za pripravo avdio in video gradiva, ki sta vse pogosteje del posredovanja informacij in rezultatov v raziskovalnih projektih, uporabljali pa ga bomo tudi za snemanje podkastov Filozofske fakultete. Prvega pripravljamo za letošnjo jesen.

Foto: Katja Urbanija

21. 07. 2022

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

15. 07. 2022