Prvo državno tekmovanje iz sociologije za dijake in dijakinje srednjih šol

Dijakinje in dijake je nagovoril predsednik Slovenskega sociološkega društva prof. dr. Roman Kuhar.

V petek, 8. marca, je na Filozofski fakulteti potekalo prvo državno tekmovanje iz sociologije za dijake in dijakinje srednjih šol. Na šolskem tekmovanju, ki je potekalo novembra lani, je tekmovalo 700 udeležencev in udeleženk, 121 najboljših pa se je pomerilo na državnem tekmovanju, ki ga organizira Zveza za tehnično kulturo Slovenije.

Dijake in dijakinje sta pred tekmovanjem nagovorila dekanja Filozofske fakultete, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, in prof. dr. Roman Kuhar, predsednik Slovenskega sociološkega društva, kjer je tudi nastala pobuda za to tekmovanje. Na tekmovanju je bila najbolj uspešna dijakinja Gimnazije Slovenske Konjice.

Sing-a-Vision: izzivi so končani, spomini posejani

Uvodni govor dekanje na zaključni prireditvi Sing-a-Vision

Bilateralno srečanje zagrebškega in ljubljanskega oddelka za geografijo

Skupinska fotografija udeležencev srečanja