Tajda Jerkič prejela nagrado Mladinskega sveta Slovenije za magistrsko delo

Skupinska fotografija prejemnic priznanj (foto: Matej Pušnik)

Mladinski svet Slovenije (MSS) je letos že petnajstič zaporedoma razpisal natečaj Nagrada MSS za najboljše diplomsko in magistrsko delo s področja mladih za preteklo leto. Organizatorji natečaja so dobitnike nagrad in priznanj za leto 2023 razglasili na zaključni podelitvi, ki se je odvijala 15. 3. 2024 veliki dvorani Ministrstva za vzgojo in izobraževanje v Ljubljani. Nagrado MSS za magistrsko delo z naslovom Nazaj k zemlji – mladi in ustvarjanje doma na podeželju je prejela raziskovalka na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Tajda Jerkič. Iskrene čestitke!

Gostovanje dr. Filipa Hrena z Oddelka za zgodovino Hrvaške katoliške univerze v Zagrebu

Dr. Filip Hren (foto: Žiga Zwitter)

Pogovor: Ženske, nacionalizem in družbena omrežja v Habsburški monarhiji

Utrinek s pogovora (foto: Mladen Franko)