© Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Vse pravice pridržane.
Dostopnost Piškotki Oblikovanje in razvoj: ENKI
V petek, 17. 1. 2025, je v Idriji potekalo prvo srečanje študentov in mentorjev v sklopu projekta Opredelitev prostorskih potencialov Goriške razvojne regije za razvoj odgovornega turizma prihodnosti, ki poteka v sklopu PUŠ v delovno okolje 2024–2027. Projekt sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus (ESS+). Pri projektu bo sodelovalo osem študentov treh različnih fakultet, štirje pedagoški mentorji, dve delovni mentorici in koordinatorica projekta. Vključene izobraževalne inštitucije so Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Oddelek za geografijo, Fakulteta za turizem Univerze v Mariboru in Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani, Katedra za prostorsko planiranje.
Srečanje je potekalo v prostorih Idrijsko-Cerkljanske razvojne agencije d. o. o., kjer so pedagoški mentorji, koordinatorica projekta in delovna mentorica Idrijsko-Cerkljanske razvojne agencije interdisciplinarni skupini študentov predstavili teoretska izhodišča svojih področij ter podali navodila o sodelovanju pri projektu. Študentki UL FGG sta predstavili logotip projekta.
V drugem delu srečanja so se odpravili na krajši terenski ogled rudniških stavb pri danes zasutem Jožefovem jašku, ki jih prenavljajo v kompleks, namenjen različnim kulturnim dejavnostim. Nato so si ogledali še Divje jezero in sotočje Idrijce in Belce ter izvedeli več o Krajinskem parku Zgornja Idrijca, njegovem delovanju in problematiki turističnega obiska parka. V zadnjem delu srečanja so študenti oblikovali načrt dela za uspešno izvedbo projekta, ki se bo zaključil 31. 5. 2025.
Manca Gosenca
© Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Vse pravice pridržane.
Dostopnost Piškotki Oblikovanje in razvoj: ENKI