Zachary Mazur: Ubiti vohuna: politično nasilje in vsakodnevni nacionalizem

Zachary Mazur je predaval na temo Ubiti vohuna: politično nasilje in vsakodnevni nacionalizem (foto: Rok Stergar)

Na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete je s predavanjem Ubiti vohuna: politično nasilje in vsakodnevni nacionalizem / To Kill a Spy: Political Violence and Everyday Nationalism in Fin-de-Siècle Europe gostoval Zachary Mazur, zgodovinar v Muzeju zgodovine poljskih Judov POLIN v Varšavi. V zanimivem in dobro obiskanem predavanju je analiziral umor, ki se je zgodil leta 1910 v Krakovu, takrat v Avstro-Ogrski. Prek analize tega dogodka je pokazal, kako so množična politika, intimno nasilje in medimperialno tekmovanje spodbudili nastanek nacionalnih gibanj med Poljaki, Judi in Ukrajinci v vzhodni Srednji Evropi.

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu

Ddr. Verena Vidrih Perko in izr. prof. dr. Andrej Gaspari prejemnika Valvasorjeve nagrade