Dnevi poljskega filma

Spoštovani,

v Slovenski kinoteki bodo med 13. in 15. oktobrom 2023 potekali Dnevi poljskega filma, ki jih Slovenska kinoteka pripravlja v sodelovanju s Festivalom Visla, Ambasado Republike Poljske v Ljubljani in Filozofsko fakulteto UL. V treh dneh se bodo na programu zvrstili najnovejši poljski filmi, cikel kratkih filmov in filmska klasika (podrobnejše opise najdete na spletni strani Slovenske kinoteke, filmi imajo slovenske podnapise). Program:

petek, 13. 10. 2023

20.00: slavnostna otvoritev Dnevov poljskega filma in projekcija filma Zastavljalnica, režija: Łukasz Kowalski, 2022, gost na otvoritvi bo režiser filma

sobota, 14. 10. 2023

18.00: cikel kratkih filmov - Poljski kratki: S čolnom po Visli

20.00: filmska klasika - Sanatorij Pri peščeni uri, režija Wojciech Jerzy Has, 1973

nedelja, 15. 10. 2023

18.00: Ženska na strehi, režija: Anna Jadowska, 2022

20.00: Tihi dvojčici, režija: Agnieszka Smoczyńska, 2022

Za študente in alumne Filozofske fakultete so na voljo brezplačne vstopnice, ki jih najkasneje do četrtka, 12. 10. 2023, rezervirate po elektronski pošti na naslovu lidija.rezonicnik@ff.uni-lj.si. V sporočilu zapišite kateri film/filme si želite ogledati in koliko vstopnic potrebujete.

Število brezplačnih vstopnic je omejeno, zato tiste, ki boste vstopnice rezervirali, prosimo za zanesljivo udeležbo ali pravočasno odpoved rezervacije.

Katedra za polonistko, Oddelek za slavistiko FF UL

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu