HUD razpis za netehnološke inovatorje UL

Študentje in študentke Univerze v Ljubljani, do 31. avgusta prijavite svojo netehnološko oz. multidisciplinarno inovacijo na HUD razpis Univerze v Ljubljani s krovno temo Naprej k človeku in soustvarite boljšo družbo za vse.

Cilj novega razpisa je ponuditi študentom in študentkam 1. in 2. stopnje ter ekipam študentov priložnost za snovanje in predstavitev idej, rešitev, pa tudi potencialnih inovacij, ki bodo naslavljale izzive t. i. nove realnosti, ki so jih poimenovali Naprej k človeku.

Ob zavedanju, kako nujno je povezovanje različnih disciplin za ustvarjanje resnične dodane vrednosti za družbo, doseganje trajnostnega razvoja in družbene blaginje, si prizadevajo v nabor inovacij, ki nastajajo na Univerzi v Ljubljani, pritegniti več netehnoloških rešitev oziroma multidisciplinarnih inovacij.

HUDa tema, HUDi izzivi: Naprej k človeku

Pandemija, ki ji znanost vztrajno odgovarja in nas slednjič rešuje iz primeža virusa ter njegovih variant, je posameznika in družbo postavila v domala revolucionaren položaj ponovnega vzpostavljanja prav te družbe in druženja. Soočeni smo z izzivi, ki segajo od povsem individualnih sprememb, statistične podobe prebivalstva, delovanja trga dela, naraščanja domačega nasilja in razmišljanja o samomoru, (pre)nasičenosti z (dez)informacijami, pa vse do omejevanja uresničevanja človekovih pravic in temeljnih svoboščin. V tej novi realnosti se bo potrebno tudi na novo 'postaviti' in primerno odgovoriti na omenjene in še številne druge izzive.

Ne omejujejo vas na kategorijo inovacije, si pa želijo, da boste s svojim predlogom rešitve celovito odgovorili na zastavljene izzive.

HUDe spodbude

• Denarna nagrada: 1.000 EUR za prvo nagrado, 500 EUR za drugo in 250 EUR za tretjo nagrado (bruto zneski).
  • Izobraževanje: prejme jo prvonagrajeni (posameznik ali ekipa), več informacij bo znanih kmalu!
  • Prenos znanja: ker si tako organizatorji razpisa kot prijavljeni kandidati želijo videti uresničitev inovacije in njeno uporabo v praksi, se s podelitvijo nagrade delo ne zaključi, pač pa šele začenja. Finalistom bodo namenili ustrezno podporo (Pisarne za prenos znanja in sodelavcev Univerze v Ljubljani), zato da boste s skupnimi močmi inovacije približali trgu in uporabi.

HUDi snovalci, PRIJAVITE SE ZDAJ!

Postanite HUDi snovalci inovacij. Prijavite rešitev, idejo, potencialno inovacijo in soustvarjajte boljšo družbo za vse.

Prijave (HUD vprašalnik) v elektronski obliki pošljite na elektronski naslov hud@uni-lj.si najkasneje do 31. avgusta. 2021.

Več informacij o HUDem razpisu najdete na spletni strani Pisarne za prenos znanja.

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (1. 4. – 5. 4. 2024)

Dr. Antić Gaber - GU 28. 3. 2024

Oddelek za muzikologijo

Spletna anketa