Mednarodna jesenska šola Ekološka inteligenca

Univerza v Ljubljani vabi na mednarodno jesensko šolo, namenjeno raziskovanju vpliva ekoloških kriz, podnebnih ekstremov in ekološke degradacije na politike in etiko vključevanja. Mednarodna jesenska šola je del aktivnosti v okviru meseca vključevanja in raznolikosti projekta EUTOPIA MORE.

Šolo bodo vodili ugledni mednarodni predavatelji in predavateljice z različnih teoretskih in disciplinarnih področij. Poudarek bo na humanistiki in njeni vlogi v razmišljanju o raznolikosti, manjšinah, zapostavljenih skupnostih in novih akterjih, ki jih so-ustvarjajo ekološke katastrofe in umetna inteligenca. Udeleženci in udeleženke bodo pridobili nova znanja iz okoljske humanistike, digitalizacije in družbe in se seznanili z inovativnimi praktičnimi metodologijami transformativne umetnosti in družboslovja.

Šola je namenjena udeleženkam in udeležencem magistrskega in doktorskega študija s predhodnimi znanji iz družbene teorije, komunikoloških študijev in digitalizacije, pa tudi vsem, ki si pri svojem študiju in raziskovanju želijo pridobiti nove interdisciplinarne vpoglede.

Program je na voljo na tej povezavi.

Šola je odprta za javnost. Potrdilo o udeležbi prejmejo le prijavljeni.

Prijave oddate na elektronski naslov jelena.licanin@uni-lj.si. Število prijavljenih udeležencev je omejeno na 20 študentk in študentov. Prijave sprejemajo po časovnem vrstnem redu prejema. Udeležba je obvezna oba dneva šole. Rok za prijavo je 10. november 2024.

Prošnja za vnaprejšnje opravljanje izpitnih obveznosti

Oddelek za umetnostno zgodovino

Strokovna služba Oddelka za umetnostno zgodovino 16. oktobra 2024

Oddelek za klasično filologijo