Obvestilo predstojnika

Obvestilo glede poteka študija v zadnjem tednu zimskega semestra in načina dela v zimskem izpitnem obdobju

Lep pozdrav.

Končuje se zimski semester. Naši pogledi so že uprti v izvajanje izpitov v zimskem izpitnem obdobju. Zaradi zaostrenih epidemioloških razmer bodo potrebne določene prilagoditve.

1. Potek pedagoških obveznosti v zadnjem tednu zimskega semestra

• Pedagoške obveznosti potekajo po urniku v živo na fakulteti.
  • Glede hibridnega izvajanja predavanj, vaj in seminarjev sledimo dopolnjenemu protokolu ravnanja in ukrepanja v primeru okužbe z virusom SARS-CoV-2 ali stika z okuženo osebo z dne 23. december 2021. Hibridna izvedba pedagoških obveznosti je predvidena takrat, ko je v karanteni več kot polovica študentov.
  • Če bo število študentov v karanteni večje, a ne bo dosegalo polovice, lahko predavatelji in asistenti po lastni presoji organizirajo pedagoške obveznosti na hibridni način.
  • Izjema od karantene ste po novem le študenti, ki ste prejeli poživitveni odmerek cepiva ter dodatne izjeme, ki jih je sprejela včeraj (četrtek 6. januar) vlada. Če nove ankete v VIS-u o izjemi od karantene še niste izpolnili, vljudno prosimo, da to čim prej storite. Prav tako bodite pozorni na navodila za karanteno na domu, ki jo pošlje NIJZ. Na povezavi iz dopisa morate izpolniti izjavo o seznanitvi z napotitvijo v karanteno na domu. To je potem osnova za prejem karantenske odločbe in druge postopke. Karantenska odločba je potrebna, če boste kdaj potrebovali uveljavljati status v postopkih na fakulteti ali kje drugje.
  • O vseh spremembah glede izvajanja pedagoških obveznosti boste obveščeni s strani izvajalcev posameznega predmeta. Če obvestila ni, vse poteka kot običajno.
  • Politika Univerze v Ljubljani, Filozofske fakultete in Oddelka za geografijo je, da pedagoški proces še vedno poteka v živo v prostorih fakultete.
  • Pedagoških obveznosti se udeležujte le v primeru, da ste zdravi. Če imate katerega od prehladnih znakov (boleče grlo, nahod, kašljanje), pa ste negativni na hitrem testu, raje ostanite doma. Zelo odgovorno je tudi, da v primeru rizičnega stika ne prihajate na fakulteto, dokler se situacija ne razčisti. Hvala vsem, ki tako že počnete.

2. Izpiti v zimskem izpitnem obdobju

• Izpiti potekajo na dneve in ure, ki so objavljeni v VIS-u.
  • Pisni izpiti potekajo v prostorih Filozofske fakultete.
  • Ustni izpiti potekajo na daljavo (zoom).
  • Vzporednega izvajanja pisnih izpitov v prostorih fakultete in na daljavo ne bo.
  • V mesecu marcu bomo pri vseh predmetih razpisali dodatni izpitni rok. Dodatni izpitni rok je namenjen tistim, ki se zaradi bolezni, karantene ali rizičnega stika ne bi mogli udeležiti želenega izpitnega roka v zimskem izpitnem obdobju.
  • Če na izpit, na katerega ste se prijavili, ne boste prišli, se pravočasno odjavite.
  • Pisnih izpitov v prostorih fakultete se udeležite le v primeru, da ste zdravi. Namen dodatnega izpitnega roka v mesecu marcu je ravno to, da omogočimo zadostno število izpitnih rokov vsem, ki se zaradi karanten, samoizolacij zaradi rizičnega stika ali bolezni ne bi mogli udeležiti razpisanih rokov v zimskem izpitnem obdobju.

3. Digitalna identiteta UL in e-naslovi

• Študenti ste si morali ustvariti UL digitalno identiteto. V kontaktih z vami naj bi od sedaj naprej uporabljali student.uni-lj.si elektronske naslove. Novi naslovi so v VIS-u, o čemer so seznanjeni tudi vsi učitelji in asistenti.
  • V e-učilnicah morate študenti sami zamenjati obstoječe naslove oziroma morate spremljati obvestila na obeh naslovih (osebnem in »študijskem«).
  • E-naslove imajo tudi v knjižnici. Po e-pošti jim sporočite nove.
  • Pozor: Preverite, če je vaš nov elektronski naslov aktiviran. Dokler temu ni tako, ne boste dobivali obvestil.

4. Drugo

• Knjižnica ostaja odprta.
  • Govorilne ure bodo potekale predvsem na daljavo (zoom).

Če je kakšna dilema ali vprašanje, se, prosim, obrnite na: mentorje letnikov / tajništvo / predstojnika.

Želim vam uspešno opravljanje izpitov in vas lepo pozdravljam,

dr. Simon Kušar, predstojnik

Ljubljana, 7. januar 2022

Oddelek za slovenistiko

Razpis za zaposlitev učiteljice/učitelja slovenščine na OŠ Vide Pregarc (Ljubljana Moste)

Join RWS Campus Online 2024!

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (22. 4. – 26. 4. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Sodelovanje na kolokviju (Gradec-Ljubljana-Zagreb)

Sodelovanje v projektu Walk the line in možnost uveljavljanja prakse