Razpis za Rotary Peace Fellowships

S 1. februarjem se je uradno začel prijavni postopek za izbiro naslednje generacije Rotary Peace Fellowship, ki bo leta 2024 študirala v Rotary Global Peace Centers. Vsi zainteresirani kandidati lahko obiščejo uradno spletno stran, da se seznanijo z zahtevami za prijavo na razpoložljive magistrske in certificirane štipendijske programe ter s potrebnimi kompetencami, ki jih morajo imeti. Za izvedbo postopka neposredne prijave lahko potencialni kandidati obiščejo povezavo, da pravočasno oddajo svojo prijavo.

Program Rotary Peace Centers je namenjen spodbujanju pozitivne vizije trajnega miru, izgradnji miru in preprečevanju ali reševanju nastajajočih konfliktov po vsem svetu. Na splošno se program izvaja v sodelovanju z vodilnimi univerzami (Duke University; University of North Carolina-Chapel Hill, ZDA; International Christian University, Japonska; University of Bradford, Anglija; University of Queensland, Avstralija; Uppsala University, Švedska), za izobraževanje, podporo in krepitev sposobnosti bodočih graditeljev miru.

Gre za priložnost zlasti za vaše študentke in študente, ki študij zaključujejo, so pa družbeno angažirani na področju spodbujanja miru po svetu ter iščejo možnosti, kako pridobiti finance, da svoje udejstvovanje na tem področju poglobijo. Zanimivo utegne biti tudi za alumne, ki so aktivni na področju humanitarne dejavnosti.

Knjižnica Oddelka za muzikologijo v sredo, 20. 3. 2024

Sprememba GU Frančiška Lipovšek

Urnik – Poletni semester 2023/24

Knjižnica Oddelka za sociologijo (20. 3. 2024)