Razstava Poslednji humanist: Anton Sovre

Vljudno vabljeni na otvoritev razstave Poslednji humanist, ki jo prireja Oddelek za klasično filologijo ob 60. obletnici smrti prof. Antona Sovreta (1885–1963), enega največjih slovenskih klasičnih filologov in književnih prevajalcev. Razstava prikazuje njegovo razgibano življenjsko pot, ki ga je vodila od železniške čuvajnice pod Šavno Pečjo pri Zidanem Mostu do študija na dunajski univerzi, med prvo svetovno vojno od vzhodne fronte do Črne gore, po vojni pa od Gimnazije Ptuj do Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani; ponuja pa tudi refleksijo o njegovem vsestranskem prevajalskem in pedagoškem delu ter o njegovi zapuščini.

Otvoritev bo v sredo, 10. maja, ob 18.30 na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, v predavalnici 345 (3. nadstropje levo). Razstava bo na hodniku postavljena predvidoma do junija, tako da ste vljudno vabljeni k ogledu tudi kdaj kasneje.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Razpis za študentke in študente promotorje Oddelka za filozofijo