Starizem - problem na obeh straneh starostnega spektra

V Zavodu OPRO so začeli s projektom Starizem: problem na obeh straneh starostnega spektra, ki ga soustvarjajo z Javnim zavodom Mladi zmaji. Cilj projekta je pomagati mladim ljudem prepoznati starostno diskriminacijo in ozaveščati o problemu starostne diskriminacije na obeh straneh starostnega spektra. Podlago za projekt predstavljajo rezultati Evropske družboslovne raziskave, ki so pokazali, da je starostna diskriminacija v Evropi celo bolj razširjena kot diskriminacija na podlagi spola ali rase, zaznavajo pa jo tako mladi kot stari ljudje.

K projektu bi radi povabili kar se da raznoliko skupino mladih med 20. in 29. letom starosti, ki si želijo prispevati k manj diskriminatorni družbi. Glede na to, da je cilj projekta preko snemanja izobraževalno-dokumentarnega videa pridobiti znanja in veščine za prepoznavanje starostne diskrimincije, bi si želeli k sodelovanju pritegniti tudi študente in študentke Filozofske fakultete.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu