Oddelek za slovenistiko

Vabilo na odprtje Ramovševe razstave in promocijske dogodke oddelka

Spoštovane, spoštovani,

med 19. in 29. septembrom vas vabimo na Oddelek za slovenistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani.

Organizirali bomo vodene oglede razstave o akad. prof. Franu Ramovšu (1890‒1952), ki jo bo v avli Filozofske fakultete ob obletnici njegove smrti in širših aktivnostih, poimenovanih Ramovšev teden, pripravila knjižnica Oddelka za slovenistiko in slavistiko ter katedra za zgodovinsko slovnico in dialektologijo v sodelovanju z Inštitutom za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU. Temu bosta sledili za dijakinje in dijake prilagojeni polurni delavnici s področij narečjeslovja, zgodovine jezika in pravopisa.

21. in 22. septembra pa bodo delavnice dopolnile še predstavitve drugih oddelčnih dejavnosti, in sicer poučevanje slovenščine kot tujega jezika za študente (torek, 20. 9.) ter predstavitev oddelčnih projektov in študentskih raziskovalnih nalog (sreda, 21. 9.). Dejavnosti bodo vodili oddelčni profesorji in profesorice, knjižničarke, pa tudi naše nekdanje študentke.

Vabimo vas in vaše dijake ter dijakinje, da se čim prej prijavite. Pošiljamo vam program, objavljen pa bo tudi na spletni strani Oddelka za slovenistiko.

Prijave za delavnice sprejema prof. dr. Vera Smole na elektronski naslov vera.smole@guest.arnes.si. Za dodatna pojasnila vas lahko pokliče, če boste poslali telefonsko številko in navedli za vas primeren čas.

Vabljeni na Filozofsko fakulteto Univerze v Ljubljani.

Vodja promocijskega projekta:                              Predstojnica Oddelka za slovenistiko:

dr. Vera Smole                                                               red. prof. dr. Mateja Pezdirc Bartol

Priloge:

*Pri predavalnicah in programu delavnic je prišlo do naslednjih sprememb:

• 21, 9., 22. 9. in 23. 9. od 9.00 do 12.00 ure bodo delavnice potekale v pred. 415.
  • v sredo, 21. 9., bodo delavnice v pred. 415 od 15.00 do 18.00.
  • v četrtek, 22. 9., bodo v pred. 415 delavnice od 13.00 do 15.00.

Oddelek za psihologijo

Uradne ure strokovne službe oddelka za psihologijo

Oddelek za slovenistiko

Razpis za zaposlitev učiteljice/učitelja slovenščine na OŠ Vide Pregarc (Ljubljana Moste)

Join RWS Campus Online 2024!

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (22. 4. – 26. 4. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Sodelovanje na kolokviju (Gradec-Ljubljana-Zagreb)