Vabilo na predavanji gostujočega predavatelja izr. prof. dr. Hrvoja Kekeza

Spoštovani,

Oddelek za zgodovino in ICCHS vas vabita na predavanji gostujočega predavatelja izr. prof. dr. Hrvoja Kekeza (Odsjek za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta, Zagreb), ki pri nas gostuje v okviru programa Erasmus.

Predavanje z naslovom Hec est prima destructio regni Corvatiae. Ottoman expansion and Battle of Krbava Field 1493 bo potekalo v ponedeljek, 8. maja 2023 s pričetkom ob 17h v predavalnici 102 (v angleščini).

Predavanje z naslovom Antemurale Christianitatis. Tipologija protuosmanskih defenzivnih utvrđenja u hrvatskim zemljama u 16. stoljeću bo potekalo v torek, 9. maja 2023 s pričetkom ob 11.20 v predavalnici 325 (v hrvaščini).

Izr. prof. dr. Hrvoje Kekez je medievist, ukvarja z zgodovino hrvaškega in slavonskega plemstva, protiosmansko obrambo v hrvaških deželah, hrvaško srednjeveško topografijo in heraldiko.

Vljudno vabljeni!

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu