Virtualna izmenjava v okviru Venice international university

Mednarodna univerza v Benetkah, Venice International University (VIU), bo od 15. 11. do 10. 12. 2021 organizirala globalno virtualno izmenjavo.

Programi VIU združujejo nadarjene in motivirane študente in študentke z univerz članic VIU, tudi UL. Študij poteka v večkulturnem, mednarodnem in interdisciplinarnem okolju. Je odlična odskočna deska za kritično delo v heterogenih skupinah, ustvarjalno sprejemanje novih idej in grajenje mednarodnih stikov za razvoj kariernih poti v znanosti, diplomaciji, nevladnih organizacijah in ostalih  kreativnih poklicih.

V okviru globalne virtualne izmenjave bodo obravnavane različne tematike:

- 1. teden (15. - 19. 11.): Komunikacija v virtualni izmenjavi

- 2. teden (22. - 26. 11.): Kultura(e) in domišljija

- 3. teden (29. 11. - 3. 12.): Spol in spolnost

- 4. teden (6. - 10. 12): Migracije, rasa in religija

Rok za prijavo je 10. 11. 2021. Več informacij in prijavnica

Prav tako vam sporočamo, da so odprte prijave na program Globalizacij (za dodiplomske in magistrske študente in študentke) za drugi semester študijskega leta 2021/2022 ter napovednik aktivnosti za mednarodno akademijo za doktorske študente in študentke, intenzivne tematske seminarje za magistrske in doktorske študente in študentke ter zimske in poletne šole. Podrobnejše informacije so na voljo tu. Pred izpolnitvijo prijavnice za udeležbo je potrebna nominacija s strani UL. V primeru interesa, naj študentke in študenti pišejo na katja.cerar@uni.lj.si.

Vabimo vas tudi k ogledu izkušnje študentke, ki se je udeležila programa Globalizacij v študijskem letu 2020/2021, ter predstavitve aktivnosti VIU.

GU Krevs-Govorilne ure 9.12.2021

UNESCO priporočilo o odprti znanosti

Spremenjen urnik knjižnice Oddelka za azijske študije  1.–3. 12. 2021

Referat, Oddelek za arheologijo, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino