"Kar ustvariš ostane. Svetu cvet. Tebi rane."

Urednik: Ingird Slavec Gradišnik, Jože Hudales
Knjiga je rezultat simpozija, ki so ga na pobudo in skupaj z vnukinjo Vito Mavrič konec leta 2014 pripravili na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Opus njegovih del je obsežen in sega v pedagogiko in didaktiko, politiko in takratno narodopisje, današnjo folkloristiko, etnologijo in antropologijo. "Bil je strastno predan svoji poti. Verodostojen v vsem, kar je počel. Perfekcionist s številnimi talenti, ki ni toleriral nobene akademske arogance, angažiran ljudski buditelj, izjemen pedagog in vzgojitelj mlajše generacije učiteljev. Neverjeten idealist in altruist v eni osebi. Popoln zanesenjak, izjemno načelen in neskončno trmast Korošec obenem. Vsekakor zelo karizmatična osebnost. Človek z "napačnimi" lastnostmi za tiste in današnje čase." (Vita Mavrič)

Leto izida: 2016

14. 05. 2024