Poletna šola Bovec

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani razpisuje 4 mesta za udeležbo na tradicionalni mednarodni Poletni šoli Bovec, ki bo potekala od 17. do 31. julija 2022. Poletne šole Bovec se, poleg Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, vsako leto udeležujejo študentke in študenti z Univerze v Celovcu, Univerze v Trstu, Univerze v Vidmu, Univerze na Primorskem, Univerze na Reki in Univerze v Osijeku.

V okviru Poletne šole Bovec v dopoldanskem času potekajo jezikovni tečaji slovenskega, nemškega, hrvaškega, italijanskega in furlanskega jezika, v popoldanskem času pa se odvijajo tematske delavnice. Tema poletne šole bo nadaljevanje lanskoletne teme: »Geteilte Erinnerung - Erinnerungskulturen / Deljeni spomin – kulture spominjanja/ Memoria (con)divisa – Culture della memoria / Memorie (con)dividude – Culturis de memorie/ Podijeljeno sjećanje – kulture sjećanja«.

Poletna šola je namenjena študentkam in študentom FF UL. V primeru, da bo prijavljenih več kandidatk oz. kandidatov kot je razpisanih mest, bodo kandidatke oz. kandidati izbrani na podlagi študijske uspešnosti in letnika študija - prednost bodo imeli študentke oz. študenti višjih letnikov in študentke in študenti podiplomskega študija. Na razpis se lahko prijavijo kandidatke oz. kandidati s statusom študenta, ki so v tekočem študijskem letu opravili vsaj 8 KT obveznosti in imajo predznanje jezika na začetni stopnji, za jezik na katerega se prijavljajo (razen za furlanščino).

Izbrane kandidatke oz. kandidati morajo prispevati 110,00 € pristopnih stroškov. Ostale aktivnosti na poletni šoli so brezplačne in vključujejo bivanje v enoposteljnih sobah s polpenzionom v Hotelu Alp, udeležbo na jezikovnih tečajih ter spremljevalnih dejavnostih (ekskurzijah, ogledih ipd.).

Vse udeleženke in udeleženci bodo morali upoštevati navodila organizatorja glede COVID-10 zaščitnih ukrepov. Morebitni stroški testiranja bodo povrnjeni s strani organizatorja.

Več informacij o Poletni šoli Bovec in prijavi najdete tukaj.

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Informativni dan Oddelka EIKA - 2. stopnja

Govorilne ure/Office hours - A. Šporčič

Sprememba GU Irena Prosenc